MEBLE LIPSKI

Kolorystyka i pielęgnacja mebli

...z pasji i doświadczenia
powrót

Pielęgnacja mebli

Zakup mebli to kosztowna inwestycja, szczególnie, gdy marzymy o tych wykonanych z litego drewna. Warto więc wiedzieć jak właściwie o nie dbać i jakich preparatów używać, by przez długie lata wyglądały jak nowe. Należy szczególnie dbać o blat stołu przez pierwsze dwa tygodnie po rozpakowaniu.

Najłatwiej utrzymać je w czystości. Gładka, wodoodporna powierzchnia pozwala na użytkowanie szerszej gamy środków, dostępnych w sklepach, bez zagrożenia, że zniszczą mebel. Niektóre z nich, np. spraye i mleczka, zawierają środki antystatyczne, które tworzą na powierzchni mebli ochronna warstwę, zabezpieczającą przed osiadaniem kurzu i ponownym zabrudzeniem. Przed użyciem każdego preparatu należy dokładnie przeczytać ulotkę. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy wybrany środek jest bezpieczny, wówczas użyjmy najpierw miękkiej, wilgotnej ściereczki i potem wytrzyjmy meble suchą ściereczką.

Tego nie robimy!!!

  1. Nie używamy mokrych ścierek, szorstkich szmatek albo tych z długimi włóknami. Nadmiar wilgoci może wniknąć w strukturę drewna, nitki mogą pozaciągać powierzchnię, a szorstka tkanina może ją porysować.
  2. Nie stawiajmy bezpośrednio na meblach (stołach) gorących naczyń. Mogą one pozostawić trudne do usunięcia, brzydkie ślady (białe plamy).
  3. Nie stawiajmy i nie rozlewajmy na blacie stołu alkoholu. Mogą powstać brzydkie ślady, trudne do usunięcia.
  4. Nie myjmy mebli za pomocą kuchennych detergentów, mogą bowiem spowodować odbarwienia i zniszczyć meble.

Wszystkie prawa zastrzeżone © Zakład Galanterii Drzewnej Mirosław Lipski 2018
Realizacja: R-net