MEBLE LIPSKI

Kolorystyka i pielęgnacja mebli

...z pasji i doświadczenia

Kolorystyka

sosna
sosna
olcha
olcha
dąb
dąb
calvados
calvados
mahoń
mahoń
brąz
brąz
niebieski
niebieski
zielony
zielony
kasztan
kasztan
palisander
palisander
olcha miodowa
olcha miodowa
brąz standard
brąz standard
orange
orange
orzech
orzech
venge
venge
orzech jasny
orzech jasny

Uwaga: Ze względu na charakterystykę drewna, kolorystyka przedstawiona w katalogu może nieznacznie różnić się od rzeczywistej.Pielęgnacja mebli

Zakup mebli to kosztowna inwestycja, szczególnie, gdy marzymy o tych wykonanych z litego drewna. Warto więc wiedzieć jak właściwie o nie dbać i jakich preparatów używać, by przez długie lata wyglądały jak nowe. Należy szczególnie dbać o blat stołu przez pierwsze dwa tygodnie po rozpakowaniu.

Najłatwiej utrzymać je w czystości. Gładka, wodoodporna powierzchnia pozwala na użytkowanie szerszej gamy środków, dostępnych w sklepach, bez zagrożenia, że zniszczą mebel. Niektóre z nich, np. spraye i mleczka, zawierają środki antystatyczne, które tworzą na powierzchni mebli ochronna warstwę, zabezpieczającą przed osiadaniem kurzu i ponownym zabrudzeniem. Przed użyciem każdego preparatu należy dokładnie przeczytać ulotkę. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy wybrany środek jest bezpieczny, wówczas użyjmy najpierw miękkiej, wilgotnej ściereczki i potem wytrzyjmy meble suchą ściereczką.

Tego nie robimy!!!

  1. Nie używamy mokrych ścierek, szorstkich szmatek albo tych z długimi włóknami. Nadmiar wilgoci może wniknąć w strukturę drewna, nitki mogą pozaciągać powierzchnię, a szorstka tkanina może ją porysować.
  2. Nie stawiajmy bezpośrednio na meblach (stołach) gorących naczyń. Mogą one pozostawić trudne do usunięcia, brzydkie ślady (białe plamy).
  3. Nie stawiajmy i nie rozlewajmy na blacie stołu alkoholu. Mogą powstać brzydkie ślady, trudne do usunięcia.
  4. Nie myjmy mebli za pomocą kuchennych detergentów, mogą bowiem spowodować odbarwienia i zniszczyć meble.


Wszystkie prawa zastrzeżone © Zakład Galanterii Drzewnej Mirosław Lipski 2018
Realizacja: R-net